IMG_3902

Film

Únos (2017) – réžia: Mariana Solčanská

Masaryk (2017) – réžia: Julius Ševčík

Rukojemník (2015) – réžia: Juraj Nvota

Krok do tmy (2014) – réžia: Miloslav Luther

Eštebák  (2012) – réžia: Juraj Nvota

Lóve (2011) – réžia: Jakub Króner

Tango s komármi (2010) – réžia: Miloslav Luther

Muzika (2009) – réžia: Juraj Nvota

Polčas rozpadu (2009) – réžia: Vladimír Fischer

Nestyda (2008 ČR) – réžia: Jan Hřebejk

Imre Nagy / A temetetlen halott (2004 Maďarsko/SR) – réžia Marta Meszárosová

Neverné hry (2003 ČR) – réžia Michaela Pavlatová

Kruté radosti (2002 SR) – réžia Juraj Nvota (film vybraný za SR na udeľovanie cien filmovej akadémie Oscar)

Ab ins Paradies / Když děda miloval Ritu Hayworthovou (1997 Nemecko) – réžia Iva Svarcova. Hral spolu s Vlastimilom Brodským, Jiří Lábusom a poľskou herečkou Evou Gawryluk.

Rivers of Babylon (1996) – réžia Vlado Balco – adaptácia románu Petra Pišťanka

Na krásnom modrom Dunaji (1993) – r. Štefan Semjan (autobiografická rola)

Chodník cez Dunaj (1988) – réžia Miloslav Luther. Film bol ocenený cenou Princa Alberta na filmovom festivale v Monte Carlo.

Mahuliena, zlatá panna (1987 slovensko – francúzsko – španielska koprodukcia) – réžia Miloslav Luther. Hral so španielskou herečkou Maru Valdivielso a francúzskym hercom Remy Martin.

Chlapec do náručia (1985) – réžia Miloslav Luther

Kára plná bolesti (1985) – réžia Stanislav Párnický

Divadlo

HRY UVÁDZANÉ V SÚČASNOSTI:

Divadlo Astorka – Korzo ’90

Pavel Vilikovský: Letmý sneh

Autorská hra: Jama deravá

A. P. Čechov/ M. Amsler: Višňový sad

Justine del Cortés: Kométa

W.Shakespeare: Sen noci svätojánskej

M. Maďarič: Túlavé srdce

Štúdio L+S

Eric Assous: Môj dobrý kamarát

M. Delaporte, A. de La Patellière: Meno

Bengt Ahlfors: Iluzionisti

Divadlo v podpalubí

Autorská hra: Sľúbili sme si lásku

 

PREDCHÁDZAJÚCE ROKY:

Divadlo Astorka – Korzo ’90

W.Shakespeare: Rómeo a Júlia  F.Kafka:Zámok                                                    J.W.Goethe: Stella
N.Werdelin: Milovníci
Petr Zelenka: Odchody vlakov
Heiner Muller: Kvarteto (cena za najlepší mužský herecký výkon r. 2001)
M.Gorkij/R.Polák: Letní hostia
Harald Pinter: Narodeniny
R. Sloboda: Macocha (Reul)
A.N.Ostrovskij: Les (Peter)
M.Gorkij: Scény z domu Bessemenovcov – Meštiaci (Nil)
J.A.Pitinský: Matka (Zoban)
E.F.Horvath: Historky z viedenského lesa (Alfred)
F.M.Dostojevskij – Novak: Zločin a trest (Zametov)
L.Grossman – Vašová: Obchod na korze (Markus)
W. Shakespeare: Kupec benátsky (Basanio)
Masteroff, Kandera, Ebb: Kabaret (Emcee)
T. Stoppard: Rosenkrantz a Guildenstern sú mŕtvi  (Guildenstern)
S. Mrozek: Stroskotanci  (Malý)
S. Beckett: Čakanie na Godota  (Estragon)
Comfortez: Maratón  (Nazaire)
F. Kafka: Proces  (Wilhelm)

Slovenské národné divadlo (1990)
T. Griffith: Šoumeni (Gethino Price)

Divadlo pre deti a mládež (1987 – 1989)
S. Beckett: Čakanie na Godota
Comfortez: Maratón
Cromeling: Vášeň ako ľad
A. Schnitzler: Zelený papagáj
Téma Majakovskij (Hra roku 1988)

Divadlo VŠMU (1983 – 1987)
A.N.Ostrovskij: Talenty a Ctitelia (Bakin)
Commedia dell ‘arte: Verná nevera  (Harlekýn)
A. Vampilov: Dvadsať minút s anjelom  (Ančugin)
I.L.Caragiale: Stratený list  (Pristanda)

Comfortez: Maratón  (Nazaire)
D.Diderot: Jakub Fatalista  (Pán)
Posledné dve predstavenia získali cenu Lyon Rose na Festivale divadelných škôl v Lyone.

Televízia

Účinkoval v mnohých televíznych filmoch a inscenáciách, z ktorých za najvýznamnejšie považuje:

F.Marceau: Diagnóza vajíčko – za túto postavu získal niekoľko ocenení
N. West: Slečna Dušehojivá
F.Hochwälder: Zámok na juhu
A. de Musset: Lorenzaccio
D.Dušek: Prášky na spanie
A. Schnitzler: Slepý Geronimo a jeho brat
R. Rolland: Hra o láske a smrti
F.M. Dostojevskij: Zlý žart

 

TV seriály:
Tajné životy

Kolonáda

Chlapi neplačú

Druhý dych

Ordinácia v ružovej záhrade

Silvánovci